MARKIZY

Markizy stanowią znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dużych powierzchni poziomych m.in tarasow, balkonów lub ogrodów. Ochrona przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, deszczem to główne atrybuty markiz. Jeżeli podczas ciepłych dni potrzebujesz ochrony przed intensywnym natężeniem światła i wysoką temperaturą, jest to znak, że potrzebujesz markizy.

Markizy można podzielić na markizy balkonowe oraz tarasowe. W naszej ofercie znajdziecie Państwo markizy klasyczne, w półkasecie oraz pełne kasetowe.

Markiza klasyczna charakteryzuje się montażem na stalowych belkach nośnych. Belka nośna ma kluczowe znaczenie dla stabilności montażu. Umożliwia użycie zróżnicowanej, zależnej od szerokości markizy ilości uchwytów montażowych oraz montaż do ścian i stropów ocieplanych.

 

Markiza półkasetowa charakteryzuje się tym, że za wyjątkiem falbany jej poszycie chowa się w niemal hermetycznym wnętrzu, a dzięki przemyślanej budowie półkasety i belki czołowej, ramiona złożonej markizy widoczne są jedynie od spodu. Półkaseta jest nie tylko ozdobą. Chroni poszycie przed zabrudzeniem w okresach, w których markiza nie jest używana.

Markiza pełnokasetowa charakteryzuje się tym,że za wyjątkiem falbany, w tej pięknej bez wątpienia markizie, chowane są zarówno obszycie, jak i ramiona. Poza kasetą, od innych markiz różni się brakiem belki nośnej i ilością uchwytów montażowych. Rolę belki nośnej pełni w niej bardzo mocna kaseta, a zredukowana ilość uchwytów kompensowana jest ich niestandardową budową i wytrzymałością.

Istnieje możliwość zainstalowania sterowania elektrycznego. Sterowanie markizą można zintegrować z systemem domu inteligentnego.

Zastosowanie:

  • balkony, tarasy, ogródki piwne

Zalety:

  • Doskonała ochrona przeciwsłoneczna
  • Sterowane ręcznie lub elektrycznie
  • Płynna regulacja powierzchni zadaszonej
  • Łatwe w czyszczeniu

Maksymalne wymiary:

Szerokość: 600 cm

Wysokość: 350 cm